Medyad

TGF’den RTÜK’e TEPKİ !.

  TGF’den RTÜK’e TEPKİ !. “Basın özgürlüğüne müdahale”   Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Fatih Portakal’ın sunduğu Fox TV ana haber bülteni ve Can Ataklı’nın Tele1’de sunduğu Gün Başlıyor programına getirilen 3’er günlük yayın durdurma ile Halk TV’ye verilen idari cezalarla ilgili bir açıklama yaptı. Karaca yaptığı açıklamada, RTÜK tarafından verilen cezaların halkın […]

15 Nisan 2020 - 21:50 'de eklendi ve 890 kez görüntülendi.
TGF’den RTÜK’e TEPKİ !.

 

TGF’den RTÜK’e TEPKİ !.

“Basın özgürlüğüne müdahale”

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Fatih Portakal’ın sunduğu Fox TV ana haber bülteni ve Can Ataklı’nın Tele1’de sunduğu Gün Başlıyor programına getirilen 3’er günlük yayın durdurma ile Halk TV’ye verilen idari cezalarla ilgili bir açıklama yaptı.

Karaca yaptığı açıklamada, RTÜK tarafından verilen cezaların halkın haber alma hakkını engelleyen bir davranış olduğunu belirtti.

Karaca, RTÜK’ün kararlarının gazetecilik mesleğine bir müdahale olduğunu ifade ederek, söz konusu cezaların ağır olduğunu kaydetti.

Gazetecilerin haber yaparken, cezalandırılma korkusu ve ceza tehdidi altında olmasının basın özgürlüğüne zarar vereceğini kaydeden  TGF Genel  Başkanı Karaca, “Basın özgürlüğü,  Anayasal güvence altına alınmış ve hiçbir kurumun müdahalesi olmaksızın özgür bir şekilde yayın faaliyetlerini sürdürmeyi kapsamaktadır” görüsüne yer verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER