Medyad

TARSUSTA ŞOK KARAR…

Tarsus’ta aktif olarak faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüpleri yer aldıkları 1.Amatör Kümede maçlara çıkmama kararı aldıklarını açıkladılar. Güner Aykal Konferans Salonun gerçekleşen basın toplantısında kuraların haksız olduğu belirtildi. İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA 10/08/2018 Cuma günü yapılan Mersin, Süper Amatör Küme, 1. Amatör Küme ve U-19 Gençler Ligi Grupların belirlenmesi ve fikstür çekimi sırasında T.F.F Mersin İl […]

14 Ağustos 2018 - 16:51 'de eklendi ve 720 kez görüntülendi.
TARSUSTA ŞOK KARAR…

Tarsus’ta aktif olarak faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüpleri yer aldıkları 1.Amatör Kümede maçlara çıkmama kararı aldıklarını açıkladılar.

Güner Aykal Konferans Salonun gerçekleşen basın toplantısında kuraların haksız olduğu belirtildi.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA

10/08/2018 Cuma günü yapılan Mersin, Süper Amatör Küme, 1. Amatör Küme ve U-19 Gençler Ligi Grupların belirlenmesi ve fikstür çekimi sırasında T.F.F Mersin İl Temsilcisinin tutum ve davranışları ve ben yaptım oldu tavrı içerisinde bulunması ve yapılan itirazları ve verilen dilekçeyi kabul etmemesi, ayrıca tertip komitesi seçimini yapmaması ; seçim yapılmasını isteyen kulüp yöneticilerine ben istediğimle çalışırım demesi, Mersin Futbolu adına olumlu bir davranış olmadığını ve tüm Tarsus Kulüpleri olarak bu davranışın karşısında olduğumuzu, Futbol İl Temsilcisinin tek başına almış olduğu bu kararları şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyoruz.
Fikstür çekimi için yapılan toplantıda, sayın il temsilcisi ; Kafasına göre 1. Amatör Küme gruplandırılmalarını yaparken Mersin, Tarsus ve Silifke grubu olarak 3 gruba ayırmış, Mersin Grubunda 11 takım, Silifke ve Tarsus Grubunda 8’er takımdan oluşturmuştur, daha önceki yıllarda yapılan karma grup sisteminden bazı kulüplerin Otobüs temin edemediği için bu yola başvurduğunu belirtmiştir.
Aynı Zihniyet U-19 Gençler Ligi’nde mücadele eden takımlarını bir torbaya atarak kura çekmek sitemiyle 3 gruplu bir Lig oluşturmuştur. Oysa bu gençler Lig’inde mücadele eden gençlerimizin hemen hemen hepsi öğrenci olup, okuldan izin almaları, deplasmana gitmeleri büyük problem olmakta, okul idaresi tarafından her ne kadar anlayış gösterilse bile deplasmana gitmek için eğitimlerinden bir gün veya iki gün uzak kalmaktadırlar. Gençler Ligi’nin bölgesel olması gerekirken sayın il temsilcisi aksini yapmış, büyükler ligi’ni bölgesel, gençler ligi’ni karma yapmıştır.
Fikstür çekiminin yapılması usulüne gelince : 


FUTBOL İL TEMESİLCİSİ VE İL TERTİP KOMİTELERİ TALİMATI’NIN İL TERTİP KOMİTELERİNİN KURULUŞU, SEÇİMİ, ÇALIŞMALARI VE GÖREVLERİ BAŞLIKLI III. BÖLÜM’ÜNÜN , TERTİP KOMİTELERİNİN KURULUŞ VE SEÇİMİ BAŞLIKLI 12. MADDESİNDE , Tertip Komitelerinin seçimi ve kimlerden oluşacağı açıkça belirtilmektedir. TERTİP KOMİTESİNİN GÖREVLERİ ana başlıklı 14. Maddenin a) bendinde “Müsabakalara katılacak takımların bölgesel esaslara göre kümelere ayrılmasını sağlayarak onay için Futbol Federasyonu’na göndermek”


Şimdi İl Temsilcisine soruyoruz, Talimatlarda tertip komitesini sizin seçeceğinize dair herhangi bir hüküm var mıdır? Toplantının Çağrısı, gündemi ve yapılış şekli usulüne uygun mudur ? bunu sizden Mersin Futbol Kamuoyuyla paylaşmanızı istiyoru

z. 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER