Medyad

Tarsus yeni Devlet Hastanesi’nin yapımı için start verildi

Tarsus’ta yapılması planlanan yeni Devlet Hastanesi’ni yapacak olan yüklenici firma inşaat çalışmalarının startını verdi.

13 Nisan 2018 - 15:27 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.
Tarsus yeni Devlet Hastanesi’nin yapımı için start verildi

Tarsus’un 82 Evler Mahallesi Sesim Sarpkaya Fen Lisesi yanına yapılacak olan 600 yatak kapasiteli yeni Tarsus Devlet Hastanesi’nin yüklenici firması olan ATR Yapı İnşaat Ticaret A.Ş. Akdeniz Bölge Direktörü Turgay Hacıosmanoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tarsus Devlet hastanesinin yer teslimini almış bulunmaktayız. 600 Yataklı Devlet Hastanesi yapım işinin ihalesinin 19 Aralık 2017 tarihinde yapılmış olup, ihale 146 milyon 175 bin lira bedelle ATR Yapı inşaat A.Ş. olarak firmamızda kalmıştır. 10 Ocak 2018 tarihinde ihale komisyon kararı isteklilere tebliğ edilmiş olup, kesinleşen ihale kararına göre en avantajlı teklif sahibi olarak firmamız olan ATR Yapı San.Tic.A.Ş.’nin uhdesinde kalmıştır” dedi.

Turgay Hacıosmanoğlu, 17 bin 947 metre kare oturumu, 95 bin 946 metre kare kapalı alanı bulunan 600 yataklı Tarsus yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatının bitim süresinin bin iş günü olduğunu, ancak hava koşullarının uygun gitmesi halinde daha erken bitirme imkanının doğacağını söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER