Medyad

SKANDALI KAYMAKAM ÖNLEDİ

ÇAMLIYAYLA KAYMAKAMI, BİR SKANDALI VE KRİZİ TECRÜBESİYLE ÖNLEDİ   Bir süredir Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde gündemde olan genç çam ağaçlarının kesilmesiyle ilgili düren gerginlik, Çamlıyaylaya üç hafta önce atanan Kaymakam Orçun Cüneyt Zor’un, tecrübesiyle sona şimdilik sona erdi. Çamlıyayla ilçesi Fakılar Mahallesi sakinlerinin bir araya gelerek tepki gösterdiği çam kesimleriyle ilgili konu eyleme, hatta olağanüstü tepkiye […]

20 Temmuz 2018 - 1:10 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.
SKANDALI KAYMAKAM ÖNLEDİ

ÇAMLIYAYLA KAYMAKAMI, BİR SKANDALI VE KRİZİ TECRÜBESİYLE ÖNLEDİ

 

Bir süredir Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde gündemde olan genç çam ağaçlarının kesilmesiyle ilgili düren gerginlik, Çamlıyaylaya üç hafta önce atanan Kaymakam Orçun Cüneyt Zor’un, tecrübesiyle sona şimdilik sona erdi.

Çamlıyayla ilçesi Fakılar Mahallesi sakinlerinin bir araya gelerek tepki gösterdiği çam kesimleriyle ilgili konu eyleme, hatta olağanüstü tepkiye dönüşmüştü.

Kesilen genç çam ağaçları nedeniyle tepkilerin artması üzerine, köylülülerin ayaklanmasından çekinen Mersin Orman Orman Bölge Müdürlüğü, kesilen alanlarla ilgili Fakılar mahallesinde açıklama yapmak istedi.

Orman Bölge Müdürü yerine tepkili vatandaşın karşısına böyle durumlarda tecrübesiz olduğu gözlenen Orman Bölge Müdür Yardımcısı Haşim Kabacık’ı gönderen OGM yetkilileri, halkın sakinleşeceği yerde tepkilerin artmasına neden oldu.

Bölge müdür yardımcısı Haşim Kabacık’tan olumlu cevap bekleyen köylüler, Kabacık’ın,“yapmayın gezide böyle olmuştu” gibi sözleri karşısında adeta dondular,

” tüccar parayı peşin yatırdı kesmeye mecburuz, biz de bundan geçiniyoruz” dedi.

Bu sözlere karşın daha da öfkelenen köylünün imdadına  ççeği burnunda Kaymakam Orçun Cüneyt Zor yetişti.

Kaymakam Orçun Cüneyt Zor vatandaşlara söz vererek, “Şu an itibari ile kesimleri devlet adına durdurdum. Size söz veriyorum” diye konuştu.

Kaymakamın bu sözü karşısında tepkili köylüler Kaymakamı alkışlayarak teşekkür ettiler.

Halkın yanında Devlet adına duruş sergileyen Kaymakama bir çok sosyal medya kullanıcısı teşekkür etti.

Mersin Medyası yine bölge müdür yardımcısını hedefe oturttu.

Mersin İMC Gazetesi kesilen çam ağaçlarına tepki koyan köyülüyü, Gezi olaylarına benzettiği için SKANDAL olarak sayfasına taşıdı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER