Medyad

 SANSÜRÜN BOYUTU DEĞİŞTİ

    MEDYAD BAŞKANI OKAN ÇALIŞKAN “24 TEMMUZLAR BAYRAM DEĞİL SANSÜRÜN BOYUTU DEĞİŞTİ MEDYAD (Medya Mensupları Derneği)  Başkanı Okan Çalışkan, “24 Temmuz’un basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü” olması münasebetiyle yaptığı açıklamada, “Günümüzde sansür, maalesef dolaylı veya dolaysız biçimde sürüyor” dedi. Okan Çalışkan, günümüzde gerek genel olarak medyanın, gerekse meslektaşlarımızın içinde bulunduğu zor şartlar ve basın özgürlüğünün […]

23 Temmuz 2018 - 14:40 'de eklendi ve 1086 kez görüntülendi.
 SANSÜRÜN BOYUTU DEĞİŞTİ

 

 

MEDYAD BAŞKANI OKAN ÇALIŞKAN “24 TEMMUZLAR BAYRAM DEĞİL

SANSÜRÜN BOYUTU DEĞİŞTİ

MEDYAD (Medya Mensupları Derneği)  Başkanı Okan Çalışkan, “24 Temmuz’un basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü” olması münasebetiyle yaptığı açıklamada, “Günümüzde sansür, maalesef dolaylı veya dolaysız biçimde sürüyor” dedi.

Okan Çalışkan, günümüzde gerek genel olarak medyanın, gerekse meslektaşlarımızın içinde bulunduğu zor şartlar ve basın özgürlüğünün önündeki engellerin tam anlamıyla kaldırılamaması nedeniyle ‘Basın Bayramı’ndan söz edilemeyeceğini vurguladı.

Çalışkan, “Önceki yıllarda da olduğu gibi bu yıl da 24 Temmuz tarihi, mesleğimiz ve meslektaşlarımız için basının birlik, beraberlik ve dayanışma günüdür; özgürlüğün kriterleri medeni dünyaya uygun biçimde, evrensel kriterler anlamında oluşturulmadığı sürece böyle kalacaktır.

Bu nedenle MEDYAD olarak meslektaşlarımızın 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü’nü kutluyor, halkımızın haber alma özgürlüğü anlamına da gelen gerçek basın özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadelemize devam edeceğimizi duyuruyoruz.

Buna bağlı olarak vurgulamak isteriz ki, ülkemizde gazetecilik faaliyetlerinden ötürü tutuklu bulunan meslektaşlarımızın ellerinden haksız yere alındığına inandığımız özgürlüklerinin geri verilmesini talep ediyoruz.

MEDYAD olarak, gazetecilerin ve düşünsel faaliyetlerinden ötürü tutuklu yargılanan meslektaşlarımızın her zaman ‘Özgür’ yargılanmalarını savunmakta, ancak suçları kesinleştiği anda cezalarını çekmeleri gerektiğine inanmaktadır” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER