Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

     Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv           Tarsus Medya Listesi        Misafirlerimiz        Rss Listesi  
 

NİHAT KÜRKLÜ ŞUBE BAŞKANI OLDU - MEDYAD

 
 NİHAT KÜRKLÜ ŞUBE BAŞKANI OLDU

NİHAT KÜRKLÜ ŞUBE BAŞKANI OLDU
 Yazı Boyutu

 Tarih : 19.05.2017 - 00:25:44 


NİHAT KÜRKLÜ ŞUBE BAŞKANI OLDU


PETROL Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Mersin Şube Başkanlığına, Tarsuslu genç işadamlarından Nihat Kürklü seçildi. Mersin Divan Otel’de yapılan ve tek listeyle gidilen seçimlerde Nihat Kürklü, üyelerin tam desteğini aldı.
 

Güner Yenigün’ün divan başkanlığını yaptığı 19. olağan genel kurul toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
Geride kalan dönemin şube başkanlığı yapan yine Tarsuslu işadamlarından-Belediye Meclis üyesi Mustafa Yavuz, faaliyetlerinden söz ederek, görev süresi boyunca kendisine destek olan herkese teşekkürlerini iletti.
 
Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının okunup, ibra edilmesinin ardından söz alan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, uzun konuşmasında, sektörün sıkıntıları, beklentileri ve yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili olarak bilgi verdi.
 
PÜİS’in bu yıl 50. kuruluş yıl dönümünü kutladığına dikkati çeken Genel Başkan İmran Okumuş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana adalet, şeffaflık ve mali disiplin konularında sektöre işlevsellik kazandırdık. Sektörde mevzuat değişikliği şu an gündemde. Yeni mevzuatta, işini dürüst yapan bayie hak ettiği verilecek. Kaçakçıya ise gerekli olan yaptırımlar uygulanacaktır” dedi.
 
Sektörde birlikte hareket etmenin var olan sorunların çözümü için en önemli unsur olduğunun altını çizen Genel Başkan İmran Okumuş, “Türkiye’deki 13 bin bayi bir araya gelmez ise hiç kimsenin başarılı olmasına imkan yoktur. Önümüzdeki günlerde yeni kanun çıkacak. Kanuna konulacak maddelerle ilgili olarak bayilerimizin çoğunluğunun bir araya gelmesi çok çok önemli” diye konuştu.
 
Ardından sektörde emeği geçmiş olan kişilere plaket takdiminde bulunuldu. Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can adına Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro tarafından, Genel Başkan Okumuş’a, Nusrat Mayın Gemisi maketi hediye edildi.
 
Gündem maddelerinin tek tek görüşülmesinin ardından Mersin, Adana ve Osmani’ye de bulunan 85 üyenin 4 yıl boyunca temsil edileceği PÜİS Mersin Şubesi’nin seçimleri yapıldı. Seçim sonunda PÜİS tarihindeki en geç başkan olarak Tarsuslu genç işadamlarından Nihat Kürklü, başkanlık görevine seçilirken, yönetim kurulunda Mehmet Ali Gül, Ömer Tunç, Emir Hayfavi ve Gazi Çağlar Çağır göreve seçildiler.
 

Kongre sonunda teşekkür konuşması yapan yeni Başkan Nihat Kürklü, “Bugün buraya gelerek kongremize iştirak eden başta genel başkanımız olmak üzere, tüm meslektaşlarıma ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. Baba mesleğini icra ediyorum ve bu noktada da sektörümüzde yaşanan sorunları ve beklentileri yakından biliyorum. Yeni dönemde petrol ürünlerinin satışı ile uğraşan bizlerin, daha verimli şekilde çalışabilmemiz adına, yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte gayretli bir şekilde çalışacağız” şeklinde konuştu.
 
PÜİS Mersin Şubesi’nin 19. olağan genel kurul toplantısına Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro, Genel Başkan İmran Okumuş, eski dönem başkanlarından K. Tufan Kürklü, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer, Tarsuslu ve bölge işadamları, sendikanın diğer ilgili kurul temsilcileri, üyeler ve davetliler katıldı.

 Editör :  Medyad

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Medyad

 Kategori  Teknoloji Haberleri

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 

 


 

 

         Köşe Yazıları

MEDYAD

MEDYAD ¬
BASIN KANUNU
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
 

SEÇİM ANKETİ 2014

Medyad Anket
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
22%
BBP - Büyük Birlik Partisi
1%
BDP- Barış ve Demokrasi Partisi
2%
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
12%
DP - Demokrat Parti
1%
DSP - Demokrat Sol Parti
7%
DYP - Doğru Yol Partisi
0%
İP - İşçi Partisi
0%
LDP - Liberal Demokrat Parti
1%
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
52%
SP - Saadet Partisi
1%
TKP - Türkiye Komünist Partisi
1%

ANKET SONUÇLARI
Ankete 775 kişi katıldı


TARSUS MEDYA LİSTESİ | BASIN KANUNU | MERKEZ BİNAMIZ | MİSAFİRLERİMİZ | Güncel Haber | Medya Haberleri | Spor Haberleri | Teknoloji Haberleri | Gizlilik Politikası

     © Copyright - 2006-2014 Çilem Haber - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.