Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

     Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv           Tarsus Medya Listesi        Misafirlerimiz        Rss Listesi  
 

AK PARTİLİ YILDIZ PARLAMAYA BAŞLADI - MEDYAD

 
 AK PARTİLİ YILDIZ PARLAMAYA BAŞLADI

AK PARTİLİ YILDIZ  PARLAMAYA BAŞLADI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 21.07.2014 - 20:27:06 


Yıldız ve Yılmaz'ın İlk Ziyareti Tarsus'taki Engelli Dernekleri Oldu


 Geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı Mehmet Yıldız ve İl Yönetim Kurulu üyesi Murat Yılmaz, ilk ziyaretini Sakatlar Derneği Tarsus şubesine yaptı.

Beraberinde Mersin İl yönetim Kurulu Üyesi Murat Yılmaz ile birlikte engellileri ziyaret eden Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, Eskiden engelliler evlerinin köşesinde olduğunu, AK Parti İktidarının engellilere gerekli önemi vererek, toplumun dışında kalmalarında müsaade etmediğini, son üç yılda özellikle ağır engellilere yönelik bakım hizmeti yasallaştırıldığını söyledi.

Ziyaret sırasında Ortopedik engelliler Tarsus şube başkanı Ali Çelik ve Görme engelliler Tarsus başkan Fikri Topuz ve kalabalık engelli vatandaş katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, engellileri ziyareti sırasında “Sosyal Devlet kavramı, proje üreten ve uygulayan anlayış ile bütün ülkemizde hayata geçirmiştir. AK Parti iktidarı vatandaşımızın haklarını ve özgürlüklerini yükseltirken, demokratik çeşitliliğe, katılımcı ruhun gelişimine büyük önem vermiştir.siyasi, kültürel, ekonomik, sosyal açılardan katkı verilmesi en önemli hedeflerimizdendir. Bu bilincin oluşturulması için dayanışmayı, yerel kültürü ve yardımı odak alan sivil toplum ile diyalog ve katılım kanallarını çeşitlendirilecek ve güçlendireceğiz. Özellikle kadınlar, gençler ve engelliler toplum nezdinde itibara alınması ve gerekli ilgiyi gösterilmesi için 12 yıllık AK Parti iktidarı Sosyal devlet anlayışı içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.” dedi.

Hükümetlerinin, Sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşımıza; işitme cihazı, akülü tekerlekli sandalye, tekerlekli sandalye, beyaz baston,ortez-prote gibi medikal yardımlarda bulunduğunu vurgulayan İlçe başkanı Yıldız, “Yerel Ak Partili Belediyelerimizde ‘Engelli Yaşam Merkezleri’ oluşturularak ,Engelli lokallerimizde kurslar ve sosyal faaliyetler veriyoruz. Engellilerimiz ile işverenleri buluşturuyoruz. Görme engelliler için eğitim ve teknoloji merkezleri kurduk. Buralarda sesli kütüphane, bilgilerin Braille alfabesiyle dokümantasyonu gibi hizmetleri veriyoruz. Türkiye’de görme engelliler için ilk internet kafeyi Ankara’da açtık.Engelli okullarında öğrencilerimize ücretsiz yemek hizmeti veriyoruz. On binlerce engelli insanımız ve ailelerine yaz keyfini Engelliler Yaz Kampları’nda yaşatıyoruz. Her insanın bir engelli adayı olduğunun bilincindeyiz. Toplumumuzun tüm katmanlarıyla diyalog içerisinde çalışmayı hedeflemekteyiz” diye konuştu.

AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi ve Tarsus Koordinatörü Murat Yılmaz ise yaptığı konuşmada, iktidar olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti.

AK Parti engelliler koordinasyon merkezi sorumlusu Fatih Düzenli’nin organize ettiği ziyaret sırasında dualar okundu. Editör :  Medyad

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 5 Puan Verildi
 Kaynak :  Medyad

 Kategori  Güncel Haber

Yorum ( 1 )   

 islam sarı

30.07.2014 11:16:46 

  mehmet yıldız

Cevapla


mehmet yıldız gibi siyasetten güç alan değil siyaseti güçlendiren,bulunduğu yere güven veren,siyasetçi imajına olumlu katkı sağlayan yöneticilerimiz çoğalsın.böyle değerli şahsiyetleri siyasete kazandıran ve görev verenleride kutluyorum.her kuruma mehmet yıldız gibi başkanlar yöneticiler nasip olsun.selamlar başarılar.


İp Adresi Kayıtlı   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 

 


 

 

         Köşe Yazıları

MEDYAD

MEDYAD ¬
BASIN KANUNU
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
 

SEÇİM ANKETİ 2014

Medyad Anket
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
22%
BBP - Büyük Birlik Partisi
1%
BDP- Barış ve Demokrasi Partisi
2%
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
12%
DP - Demokrat Parti
1%
DSP - Demokrat Sol Parti
7%
DYP - Doğru Yol Partisi
0%
İP - İşçi Partisi
0%
LDP - Liberal Demokrat Parti
1%
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
52%
SP - Saadet Partisi
1%
TKP - Türkiye Komünist Partisi
1%

ANKET SONUÇLARI
Ankete 775 kişi katıldı


TARSUS MEDYA LİSTESİ | BASIN KANUNU | MERKEZ BİNAMIZ | MİSAFİRLERİMİZ | Güncel Haber | Medya Haberleri | Spor Haberleri | Teknoloji Haberleri | Gizlilik Politikası

     © Copyright - 2006-2014 Çilem Haber - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.