Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

     Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv           Tarsus Medya Listesi        Misafirlerimiz        Rss Listesi  
 

TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI 3 MAYISI KUTLADI - MEDYAD

 
 TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI 3 MAYISI KUTLADI

TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI 3 MAYISI KUTLADI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 04.05.2014 - 21:52:55 


TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI 3 MAYISI KUTLADI


Türk tarihinin en önemli olaylarından birisi 3 Mayıs 1944 olaylarıdır. 3 Mayıs 1944 tarihinde iktidar Türkçülüğü ve Milliyetçiliği aşağı görmüş, horlamış ve ötekileştirmiştir. Bu tarihte bir avuç Türkçü aydın buna karşı dik duruş sergilemiştir. Bu Türkçü aydınlar, dönemin iktidarınca nizam düşmanlığı ve ırkçılık gibi suçlamalara maruz kalarak yargılanmışlardır.

''Milliyetçilik ne Fransız bunalımlarına bağlanan bir özenti, Ne Faşizme benzetilecek bir siyasi ideoloji, Ne de komplekslerimizden kaynaklanan bir savunma mekanizmasıdır Milliyetçilik; Tarih sahnesinde sürekliliği olan bir toplum gerçeğidir.'' Büyük sosyolog Erol Güngör bu cümlelerle tanımlıyor milliyetçiliği. Gerçekten de çok doğru bir tespitte bulunmuştur Göngör, milliyetçilik bir toplum gerçeğidir hiçbir insan milletini sevdiği için suçlanamaz! Yahut biz öyle biliyorduk tarihler 1944'ü gösterene kadar... 3 Mayıs 1944 Türkiye'de Türklüğün mahkeme karşısına çıkartıldığı gün olarak hafızalara kazınmıştır.

Türk tarihine Irkçılık-Turancılık davası olarak geçen bu olayda, başta Hüseyin Nihal ATSIZ, Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ ve beraberinde ki Türk milliyetçilerinin; yargılanmaları büyük tepki görmüş, Türk gençliği “Türkçülüğü” ve “Milliyetçiliği” karalamalara ve iftiralara karşı tek yürek olmuştur. Bunun sonucunda 19 Mayıs 1944 de dönemin cumhurbaşkanı İsmet İnönü tarafından göstermelik şekilde ‘’affedilmiştir’’.

3 Mayıs'ta Türkçülük adına sanık sandalyesine oturmuş olan Nihal Atsız o günü şu şekilde anlatmaktadır; ''Türk tarihinin gidişi üzerine son derece tesirli olmuştur. Havadaki zehirli gazla boğulacak hale gelmiş bir insana oksijen verilmesi, aşırı hummâ içinde kıvranan hastaya bir antibiyotik şırıngası yapılmasının yaratacağı şifa gibi, dikta idaresi altında yaşayarak o diktanın hiç umursamadığı komünizm propagandasının çökertmeye çalıştığı bir toplumu 3 Mayıs 1944′te Ankara’da yapılan bir gençlik yürüyüşü uyarmış, tehlikeyi gördükleri halde ses çıkarmayanlara cesaret ve ümit vermiş, tek partili idare olduğu halde Millet Meclisi’nde de görülen heyecanla Türkiye’yi bir “içten vurulma” tehlikesinden kurtarmıştır.''

Türk Milletini emperyalizme karşı korumak amacıyla fikirlerini, değerlerini ve doğrularını haykıran Türk milliyetçilerinin verdikleri bu mücadelenin gerekliliği bugün daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Dün Türk Milliyetçilerini en ağır şekilde eleştirenler, bugünler de ise onlara hak verme mecburiyetinde kalmışlardır. Günümüzde Türkiye Cumhuriyet’i etnik milliyetçiliği körükleyen ve Türk kimliğini reddeden bir siyasi anlayış ile idare edilmektedir. Türk’üm diyemeyenler, Türk olmakla gurur duyanları ırkçılıkla suçlamaktadır ve bu suçlamayı yapanların sözde “aydın ve akil” olması, günümüzde 3 Mayıs milliyetçiler gününün önemini bir kat daha artırmaktadır.

Ülkü Ocakları dün olduğu gibi bugünde iplerini dış güçlere teslim eden ve Türk düşmanlığı yapan her odağın karşısında olup, Yüce Türk milletinin hizmetindedir. Geleceğe uzanan yolda, gücünü, azmini ve coşkusunu yalnızca Türk milletinden alan Ülkücü Hareket ''Lider Ülke Türkiye'' hedefine millet ile omuz omuza yürüyecek, baskılara, zulümlere ve engellemelere rağmen bu kutlu yürüyüşü zafer ile taçlandıracaktır. Bu uzun ve çileli yolda Ülkü Ocakları olarak bizi ne gibi zorlukların beklediğinin bilincindeyiz. Hane hane dolaşıp Türk gençliğine düşen görevleri anlatıp Anadolu yaylasında uyuyan bozkurdu uyandıracağız. Dün bu coğrafyaya serpilen tohumları bugün filizlendireceğiz.

Bu tarihi günde, içindeki milli şuur ve iman ateşi alev alev yanan Ülkü Ocakları olarak, tarihe adlarını altın harflerle yazdıran, bugün Ocaklar tütsün diye dün Ocakları dağıtılan Ülkü devlerine minnettarız. Bir avuç olarak yola çıkıp bu milletin dirilişi için geleceklerini ortaya koyan; Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ, Hüseyin Nihal ATSIZ, geçtiğimiz hafta 93 yaşında vefat eden 3 Mayıs'ın son çerisi Zeki SOFUOĞLU başta olmak üzere,Türk Milleti için bedel ödemiş abide şahsiyetleri rahmet ve minnetle anıyor ve teslim ettikleri bayrağı daha yukarılara taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Selam olsun 3 Mayıs ruhunu yüreklerinde yaşayanlara!


ALİ RIZA GENÇ


TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI Editör :  Medyad

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Medyad

 Kategori  Güncel Haber

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 

 


 

 

         Köşe Yazıları

MEDYAD

MEDYAD ¬
BASIN KANUNU
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
 

SEÇİM ANKETİ 2014

Medyad Anket
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
22%
BBP - Büyük Birlik Partisi
1%
BDP- Barış ve Demokrasi Partisi
2%
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
12%
DP - Demokrat Parti
1%
DSP - Demokrat Sol Parti
7%
DYP - Doğru Yol Partisi
0%
İP - İşçi Partisi
0%
LDP - Liberal Demokrat Parti
1%
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
52%
SP - Saadet Partisi
1%
TKP - Türkiye Komünist Partisi
1%

ANKET SONUÇLARI
Ankete 775 kişi katıldı


TARSUS MEDYA LİSTESİ | BASIN KANUNU | MERKEZ BİNAMIZ | MİSAFİRLERİMİZ | Güncel Haber | Medya Haberleri | Spor Haberleri | Teknoloji Haberleri | Gizlilik Politikası

     © Copyright - 2006-2014 Çilem Haber - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.