Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

     Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv           Tarsus Medya Listesi        Misafirlerimiz        Rss Listesi  
 

TÜM PARTİLER BU YEMEKTE BULUŞTU - MEDYAD

 
 TÜM PARTİLER BU YEMEKTE BULUŞTU

TÜM PARTİLER BU YEMEKTE BULUŞTU
 Yazı Boyutu

 Tarih : 22.02.2014 - 13:30:24 


MEDYAD'ın 17 Kuruluş Yıldönümü Gecesi Coşkulu Geçti


SİYASETİN ve KENTİN TÜM RENKLERİNİ GELENEKSEL YEMEĞİMİZDE BULUŞTURAN MEDYA MENSUPLARI DERNEĞİ, KATILIMCILARDAN TEBRİK ALDI. 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Üyesi olan Medya Mensupları Derneği’nin (MEDYAD) 17. Kuruluş yıl dönümü, 5. Geleneksel birlik ve dayanışma yemeği ile coşkulu bir şekilde kutlandı.

Geceye Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Mersin Belediye başkan adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanattin Kocamaz, Türkiye Gazeteciler Federasyonu genel başkanı ve İzmir gazeteciler Cemiyeti başkanı Atilla Sertel, Tarsus Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Ahmet sefa Demir, Jandarma Komutanı Bahadır Ersoy, Basın Savcısı Seydi Kırmızı, Mersin Esnaf Odalar Birliği başkanı Talat Dinçer, Basın İlan Kurumu İl müdürü Umut Çor, Ak Parti Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Sever, Ak Parti Tarsus belediye başkan adayı Hakkı Meniz, MHP Tarsus Belediye başkan adayı Şevket Can, CHP Tarsus belediye başkan adayı Haluk Bozdoğan, Çamlıyayla Ak Parti belediye başkan adayı İslam Sarı, BBP partisi Tarsus belediye başkan adayı Hasan Köşe, CHP 23. dönem milletvekili Ali Oksal, MHP ve Ak Parti İlçe başkanları, Ülkü Ocakları başkanı, Oda başkanları, çeşitli STK temsilcileri, Belde belediye başkanları, Muhtarlar Derneği başkanı, Esnaf Kefalat Kooperatifleri başkanları, Osmaniye, Adana, Mersin, Antakya, Suriye Türkmen Haber ajansı, Azerbaycan meslek örgüt temsilcileri ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu temsilcileri, okuyucular ve varlık sebebimiz olan değerli basın mensupları katılarak gecemize onur vermişlerdir. 

Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Selçukhan restaurantta düzenlenen gecede yaptığı konuşmada, medyanın halkın gözü, kulağı ve sesi olduğunu belirterek, basın çalışanlarının her türlü zorluğa rağmen büyük bir özveri içinde toplumun bilgilendirilmesine hizmet ettiklerini söyledi.

Medya mensuplarının kutsal bir görevi icra ettiklerini vurgulayan Hasan Göç, “Medya mensuplarının kutsal bir görevleri var. Bu görevlerini aksatmadan sürdürmeleri gerekiyor. Hepimizin bildiği gibi özellikle yerel medyanın sıkıntıları da var. Ancak sıkıntılarına rağmen bu görevlerini layıkıyla yerine getirebilmek için özveriyle çalışmaktadırlar. Ben Tarsus’ta görev yapan medya mensuplarının yaşadıkları kent, bölge ve ülkeleri için fedakârca çalıştıklarını gördüğüm için mutluyum” dedi.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, medyanın toplumun bilgilendirilmesi noktasındaki gayretlerini takdirle karşıladıklarını belirterek, “Özellikle yerel Medyanın içinde bulundukları sıkıntıları biliyoruz. Ancak halkı bilgilendirirken, halkın doğru bilgilendirilmesi, objektif ve eşit olması gerekiyor. Halk yanlış bilgilendirilip, yanlış yönlendirilmemeli, objektif olmalıdır. Doğruları bütün çıplaklığıyla anlatmaları gerekiyor.Sıkıntılar içinde olsada basın mensupları görevlerini başarmaya çalışıyor. Medya mensuplarının çoğunu bu konudaki duyarlılıklarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel ise konuşmasında, anadolunun sıcaklığını hissettiği Tarsus’a gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, “Medya objektif olmalı, halka doğruları anlatmalıdır. Bize yakışan hangi görüşten olursa olsun, birbirimizle muhabbet yaparak tartışmak ve toplumu doğru bir şekilde bilgilendirmektir. Hayat ve ilkeler bunu gerektirmektedir. Şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamalıyız. Bunu yaparsak Türkiye çok daha büyük bir ülke olur” dedi.

İnsan hak ve özgürlüklerine saygılı, medyanın alınıp satılmadığı ve kullanılmadığı bir medya olması gerektiğini vurgulayan Atilla Sertel, “Biz satılmayan bir medya olmasını görmek istiyoruz. Medya patronluğundan başlayarak, baskılama ve idare etme olayı olursa güveni kaybederiz. Anadolu kentlerinde daha dik bir medya var. Tek patron halk olmalıdır. Halkın istemediği kanal ve gazetelerin etkisi yoktur. Önümüzde yerel seçimler var. Bu seçimlerde de sonucu halk belirleyecektir” şeklinde konuştu.

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sever ise konuşmasında, medya mensuplarının çok kutsal ve önemli bir görevi yerine getirdiğini, bu görevini yerine getirirken de büyük bir özveri gösterdiğini belirterek, “Bakın ben 2,5 aydır Mersin’imizin 1 milyon 700 bin hemşehrime ulaşmak için medya mensubu arkadaşlarımızın sayesinde daha kolay ulaşıyorum. Çalışmalarımız medya kanalıyla tüm hemşehrilerimize iletilmekte, duyurulmaktadır. Tüm medya mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gecede MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan ise konuşmasında, dernek olarak özellikle lise öğrencilerine yönelik konferanslar düzenlediklerini ve bu konferanslarda öğrencilerin Basın Yayın ve Gazetecilik bölümlerini tercih etmelerini dile getirdiklerini ifade ederek, “Gazetecilik ve Basın Yayın bölümlerinde okuyan Tarsuslu öğrencilerimize 20 adet tablet bilgisayar aldık ve bu tabletlerin bir bölümünü daha önceden sahiplerine verdik. Bu gecede 5 öğrenci arkadaşımıza veriyoruz” dedi. Ayrıca başkan Çalışkan, gecede ufak tefek aksaklıktan dolayı bir kusurumuz olduysa herkesten özür dileriz dedi.

Geceye katılan AK Parti Tarsus Belediye Başkan adayı Hakkı Meniz, CHP Belediye Başkan adayı Haluk Bozdoğan ve MHP Belediye Başkan adayı Şevket Can da üniversiteli gençlere tablet bilgisayarlarını vererek, yaptıkları konuşmalarda medya mensuplarına teşekkürlerini ilettiler. 

Geceye desteğini esirgemeyen Tarsus belediye başkanı ve Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaza teşekkür edildi. 

Ayrıca, Tarsusta gazetecilik yaparken hayatlarını kaybeden merhum gazetecilerin resimlerinin gecede sergilenmesi katılımcılardan övgü aldı.

medyad-yemek1medyad-yemek2medyad-yemek3medyad-yemek4medyad-yemek5medyad-yemek6medyad-yemek7medyad-yemek8medyad-yemek9 Editör :  Medyad

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 25 Puan Verildi
 Kaynak :  Medyad

 Kategori  Güncel Haber

Yorum ( 1 )   

 İbrahim aydos

23.02.2014 11:08:38 

  tbr.

Cevapla


Okan başkan, senin nezhinde butun medya mensuplarinı tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarilar diliyorum.Sevgi ve Saygılar


İp Adresi Kayıtlı   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 

 


 

 

         Köşe Yazıları

MEDYAD

MEDYAD ¬
BASIN KANUNU
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
 

SEÇİM ANKETİ 2014

Medyad Anket
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları
AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
22%
BBP - Büyük Birlik Partisi
1%
BDP- Barış ve Demokrasi Partisi
2%
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi
12%
DP - Demokrat Parti
1%
DSP - Demokrat Sol Parti
7%
DYP - Doğru Yol Partisi
0%
İP - İşçi Partisi
0%
LDP - Liberal Demokrat Parti
1%
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi
52%
SP - Saadet Partisi
1%
TKP - Türkiye Komünist Partisi
1%

ANKET SONUÇLARI
Ankete 775 kişi katıldı


TARSUS MEDYA LİSTESİ | BASIN KANUNU | MERKEZ BİNAMIZ | MİSAFİRLERİMİZ | Güncel Haber | Medya Haberleri | Spor Haberleri | Teknoloji Haberleri | Gizlilik Politikası

     © Copyright - 2006-2014 Çilem Haber - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.