Medyad

EN ÇOK İZLENEN HABER KANALINA AMBARGO

MEDYA MENSUPLARI DERNEĞİ, EN ÇOK İZLENEN HABER KANALINA YAPILAN UYGULAMA ŞIK OLMAMIŞTIR…   MEDYA MENSUPLARI BAŞKANI OKAN ÇALIŞKAN,: “TÜRKİYE’DE İKTİDAR VE MUHALEFET PARTİLERİNİN YAN ISIRA, AVRUPA ve TÜRK DÜNYASINDAKİ TÜRKLERİN TAKİP ETTİĞİ FOX HABERE YAPILAN UYGULAMANIN, DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ TAKİBİNDE OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİNE BİR EKSİ DAHA YAZILMASINA NEDEN OLMUŞTUR” dedi.   Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu […]

26 Ekim 2018 - 0:04 'de eklendi ve 1232 kez görüntülendi.
EN ÇOK İZLENEN HABER KANALINA AMBARGO
MEDYA MENSUPLARI DERNEĞİ, EN ÇOK İZLENEN HABER KANALINA YAPILAN UYGULAMA ŞIK OLMAMIŞTIR…
 
MEDYA MENSUPLARI BAŞKANI OKAN ÇALIŞKAN,: “TÜRKİYE’DE İKTİDAR VE MUHALEFET PARTİLERİNİN YAN ISIRA, AVRUPA ve TÜRK DÜNYASINDAKİ TÜRKLERİN TAKİP ETTİĞİ FOX HABERE YAPILAN UYGULAMANIN, DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ TAKİBİNDE OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİNE BİR EKSİ DAHA YAZILMASINA NEDEN OLMUŞTUR” dedi.
 
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarsus Medya Mensupları Derneği Başkanı Okan Çalışkan, FOX TV Haber Ekibi’nin Tarım ve Orman Bakanlığı salonundan çıkartılmasını şaşkınlık içinde izlediğini ve Türkiye Cumhuriyeti devletini dünya nezdinde küçük düşürme eylemi olarak gördüğünü ifade etti.
Çalışkan, “Gazetecilik kamu adına yapılan bir görevdir.
FOX TV mensubu iki meslektaşımız olan muhabir ve kameraman arkadaşımızın, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndaki bir programı takip etmeleri, doğrudan talimatla engellenmiştir.
Bu talimat bizzat Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından verildiyse olay daha da vahimdir. Yok eğer, sorumlular, durumdan vazife çıkaran işgüzar danışmanlar ve bakanlık görevlileriyse, gereği derhal yapılmalıdır. MEDYAD olarak meslektaşlarımıza yapılan muameleyi şiddetle kınıyor, FOX TV’nin doğru, dürüst ve tarafsız habercilik çabasının yanında olduğumuzu önemle vurguluyoruz” dedi.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER