Medyad

BAŞKAN BOZDOĞAN, MEDYAD’DA…

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan “Kalemini satan Gazetecilerle benim asla işim olamaz” Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Gazeteciliğin onurlu ve çok anlamlı sorumluluklar taşıyan bir meslek olduğunu belirterek, kalemini satan Gazeteciler ile asla işinin olmadığını söyledi. Başkan Bozdoğan, Kurban Bayramı öncesi yoğun mesaisine rağmen kısa adı MEDYAD olan Tarsus Medya Mensupları Derneği’ni ziyaret etti. Gazetecilerin […]

15 Ağustos 2019 - 23:45 'de eklendi ve 1026 kez görüntülendi.
BAŞKAN BOZDOĞAN, MEDYAD’DA…

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan “Kalemini

satan Gazetecilerle benim asla işim olamaz”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Gazeteciliğin onurlu ve çok anlamlı sorumluluklar taşıyan bir meslek olduğunu belirterek, kalemini satan Gazeteciler ile asla işinin olmadığını söyledi.

Başkan Bozdoğan, Kurban Bayramı öncesi yoğun mesaisine rağmen kısa adı MEDYAD olan Tarsus Medya Mensupları Derneği’ni ziyaret etti.

Gazetecilerin sorunlarını dinleyen Başkan Haluk Bozdoğan, “Benim için basın gerçekten çok önemli. Mesleki sorunlarınızla ilgili sizlerden yakın bir zamanda brifing aldığım takdirde bu sorunların çözümü noktasında elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.

Gazetecilik mesleğinin, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek ve kamu yararını her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Bozdoğan;

“Benim için Basın gerçekten çok önemli. Basın görevini yerine getirirken de en çok destek vermesi gereken buna katkı sağlaması gereken de tabi ki bizleriz. Elbette ki basınla ilgili olaraktan her belediyenin bütçesinde yer alan bir ödenek var. Ama ben aslında bu konuda daha bir ortak akılı sizinle gerçekleştirmek istiyorum. Sizlerin sorunların, problemlerini bugün burada daha yakından öğrenip en azından sizlerin rapor edeceği, basının sorunlarıyla ilgili bir brifing sizlerden aldığım takdirde elimden gelen her şeyi yapacağım” şeklinde konuştu.

Kalemini satan gazetecilerle kendisinin asla işinin olmayacağını bir kez daha tekrarlayan Belediye Başkanı Bozdoğan “Geçen gün ‘Kalemini satanla asla işim olmaz’ sözünü ısrarla söyledim. Çünkü benim tanıdığım, bildiğim, değer verdiğim, dost olarak gördüğüm hiçbir arkadaşımın bunlarla bir ilgisi yok. Ama bu kentte maalesef iki üç tanede olsa bu tip insanlar çıktığında bu sözü üzülerek söylemek zorunda kaldım. Ama tekrar ısrarla söylüyorum. Kalemin satanla gerçekten işim olmaz. Kente her gelen siyasi oluşumlara, partilere, örgütlere hep söylediğim tek bir şey var. Artık seçim bitti. Bizim halkı ve Tarsus’u siyasetin çok üzerinde görmek zorundayız ve bu kentin değerlerini ortaya koyarken de hepimizin birlik olup bir arada olup sonuca gitmemiz gerekiyor” ifadesini kullandı.

Göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmalarla da ilgili bilgiler veren Başkan Bozdoğan,

Kendilerine yüklenen sorumluluğun bilincinde olduklarını, seçim öncesinde vaat ettikleri tüm hedefleri gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, konuşması sonrasında Gazetecilerin kendisine ilettiği soruları tek tek dinleyip bu sorulara samimi cevaplar verdi.

Medya Mensupları Derneği Başkanı Okan Çalışkan ise, yoğun programına rağmen derneği ziyaret eden Başkan Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür ederek, kendisine her konuda destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Başkan Bozdoğan ziyaret sonrasında Gazetecilerle birlikte dernek binasında öğle yemeği yedikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER