Medyad

ARATOS DERGİSİ 15. YILINI KUTLUYOR

ARATOS DERGİSİ 15. YILINI KUTLUYOR   Adını Antik Çağ’dan yaşamış Tarsuslu filozoftan alan Aratos dergisi 15. Yılını kutluyor. Aratos Dergisi 15. yılını bir dizi etkinlikle 12 Mayıs tarihinde Aratos Kültür Sanatevi’nde kutlayacak. Tarsus’ta 2004 yılında yayın hayatına başlayan Aratos Dergisi, 15 yılda 87 sayı yayınlandı, Aratos Yayınları adıyla 41 kitap çıkardı. 2015 yılından bünyesinde felsefe […]

09 Mayıs 2018 - 12:50 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.
ARATOS DERGİSİ 15. YILINI KUTLUYOR

ARATOS DERGİSİ 15. YILINI KUTLUYOR

 

Adını Antik Çağ’dan yaşamış Tarsuslu filozoftan alan Aratos dergisi 15. Yılını kutluyor. Aratos Dergisi 15. yılını bir dizi etkinlikle 12 Mayıs tarihinde Aratos Kültür Sanatevi’nde kutlayacak.

Tarsus’ta 2004 yılında yayın hayatına başlayan Aratos Dergisi, 15 yılda 87 sayı yayınlandı, Aratos Yayınları adıyla 41 kitap çıkardı. 2015 yılından bünyesinde felsefe okulundan, tiyatro akademisine, sergilerden, yazar imza günü ve söyleşilerine, sinemadan tarih-doğa gezilerine kadar pek çok etkinliğin gerçekleştirildiği bir sanatevine dönüştü.

Aratos dergisinin 12 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00’da başlayacak olan 15. Yıl kutlama etkinliklerinin programı şöyle: “Tarsus’ta Aydınlanmanın Öncüleri” Resim Sergisi açılışı, Açılış Konuşmaları: Uğur Pişmanlık (Aratos dergisi Yayın Yönetmeni),  Doç. Dr. Zehragül Aşkın (Aratos dergisi Yayın Kurulu Başkanı), “Aratos’un 15 yıllık Öyküsü” sinevizyon gösterisi, “Aratos Yazarları konuşuyor” İlter Uzel, Ayça Öztorun, 2018 yılı “Aratos Ödülleri” Töreni: “Aratos Kültür Sanat Ödülü” Mersin Tiyatro Derneği(METİD)’e “Aratos Emek Ödülü” basın emekçisi gazeteci Yakup Boncuk’a verilecek. Okurları Aratos’un Anlatıyor: İrem Yarpuz, Eren Erdem, Mehmet Akay, Zeliha Kelekçi, Osman Homurlu, Müzik dinletisi: Orhan Güvenç’ten “Memleket Türküleri” Kokteyl ve kapanış.

Aratos dergisinin yayın yönetmeni Uğur Pişmanlık, Tarsus’u tek entelektüel yayını olan Aratos dergisi ile kentin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmaya çalıştıklarını belirterek, “Aratos dergisi yola çıktığından bu yana evrensel değerlerin ışığıyla bir aydınlanma çabası içinde yayın yaptı. Bir gergi olmanın çok ötesine geçen Aratos dergisi gerek yayıncılık, gerekse kurduğumuz kültür sanatevi ile pek çok etkinlik gerçekleştirdik. Okurları ve sanatseverleri, yazarlarla, sanatçılarla, bilim ve sanat insanlarıyla buluşturduk. Aratos, çalıştı, üretti ve paylaştı. Aratos dergisine, yazılarıyla katkıda bulunan yazarlarımıza, okuyucularımıza ve dergimizi destekleyen dostlara teşekkür ediyoruz.

Yaşadığımız çağdan 2 bin 300 yıl önce yaşamış Tarsuslu filozof Aratos yeniden bir yaşam buldu. Aratos dergisi, felsefe okulu, kültür ve sanatevi ile üretmeye, paylaşmaya devam edecek. Tüm dostlarımızı Aratos dergisinin 15. Yıl kutlama etkinliklerine davet ediyoruz.” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER