Medyad

ADIYAMANDA MEDYA ZİRVESİ

  Tarsus Medya Mensupları Derneği Başkanı Okan Çalışkan’ın da katıldığı TGF Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanlar konseyine rekor katılım sağlandı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 57’inci Başkanlar Konseyi Toplantısı, Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) ev sahipliğinde, Arsames Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya; Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Şanlıurfa İl Müdürü Erdoğan Güvel ile turizmci Hüseyin Baraner de katıldı.   Alanya […]

24 Temmuz 2018 - 16:25 'de eklendi ve 1263 kez görüntülendi.
ADIYAMANDA MEDYA ZİRVESİ

 

Tarsus Medya Mensupları Derneği Başkanı Okan Çalışkan’ın da katıldığı TGF Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanlar konseyine rekor katılım sağlandı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 57’inci Başkanlar Konseyi Toplantısı, Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) ev sahipliğinde, Arsames Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya; Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Şanlıurfa İl Müdürü Erdoğan Güvel ile turizmci Hüseyin Baraner de katıldı.

 

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim’in Divan Başkanlığı yaptığı toplantıda, ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve AGAD Başkanı İbrahim Aslan da divan da yer aldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başlayan toplantı Başman Dim’in açılış konuşması ile sürdü. Dim, “15 yıl arayla bu sene iki defa Adıyaman’a gelmek kısmet oldu. Güneydoğu’da terör nedeniyle yaşanan travma sonrası, şehirlerimizin ihmal edildiğini ama batı standartlarını yakalamaya çalıştığına şahit olduk. Burada yerel medyanın da çok büyük önemi var. Biliyoruz ki İbrahim Başkan ve arkadaşlarının da çok büyük katkıları var” diye konuştu.

 

AGAD Başkanı İbrahim Aslan, katılımcılara teşekkür ederek, “19-22 Temmuz tarihleri arasında yapılan toplantı ile sizleri Adıyaman basını ve halkı olarak en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Biz sizleri burada en iyi şekilde ağırlamak için çabaladık. Adıyaman tüm cemiyet başkanlarımızın ikinci evidir. Adıyaman’a hoş geldiniz” dedi.

 

TGF Genel Başkanı Genel Başmanı Yılmaz Karaca

 

Öncelikle İbrahim aslan ve yönetimine çok  teşekkür ediyorum. Aslan ailesine ise ayrıca teşekkür ediyorum.

Sizlere daha büyük teşekkür etmek istiyorum. Adıyaman’a gelmek kolay değil. Birçok arkadaşımız 15 saate varan ve iki uçak değiştirerek buraya kadar geldi. Zor bir başkanlar konseyiydi ama ilginin de tüm başkanlar konseyinin en üst düzeyinde katılım sağlandığını görmüş olduk.

Türkiye’de bir seçim dönemi geçirdik. Osmaniye 56. Başkanlar Konseyi Toplantısı nedeniyle seçim sürecine girildiği için çalışmalarımızı çok etkili yaptığımız söylenemez. Bu süre içerisinde de yönetimimiz çalışmalarına hızla devam etti.

2009’da başlattığımız Bayram Gazetesi’ni geçtiğimiz bayram da okuyucular ile buluşturduk. Verimli bir çalışma oldu, katkı kolan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzde yine bir kurban bayramı var, bu bayramda da tüm arkadaşlarımızın desteğini bekliyoruz.

Bu arada benim bilhassa en büyük amaçlarımdan biri; bir mülk sahibi olmaktı. Allah bunu nasip etti. 170 metrekarede olsa Ankara’da bir mülke sahip olduk. Atilla Sertel döneminde başlattığımız kampanya ile. Küçük de olsa misafirhane sahibi olduk. Ve biz buraya 6 kişi bu misafirhanede kalarak buraya gelebildik. Ancak cemiyetlerimizin bu konuda duyuru yapmadığını ve sizlerin yeterli derecede burayı kullanmadığını görüyorum. Bu misafirhanemizin değerlendirmesi gerekiyor.

 

 

Bu arada yıllardır bir çok arkadaşımızdan neden Türkiye genelinde Anadolu basınını kucaklayarak özel şirketlerin reklam payından yararlanacak bir sistemi gündeme getirmiyoruz diye eleştiri aldık. Bu olayı ilk gerçekleştiren televizyonculardır.

Biz de Anadolu Reklam ve Haber Ajansı diye kısa adı ARA olan bir reklam ajansı kurmak istiyoruz. Ortaklar sizler, gazete ve televizyon sahipleri olacak. Bu olayla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bu bilgilendirmeden sonra sizlerin de bizlere bu konudaki önerilerinizi iletmenizi istiyoruz. Bu sayede bu olay daha güçlü ve Anadolu basınına yararlı bir hizmet olur.

Şuan Anadolu’da ki gazetelerin durumu çok kötü.Çünkü şuanda kağıt bulmak çok büyük bir sorun. Bazı büyük şehirler bu güçlükler nedeniyle gazetelerini büyük illerde bastırıyor. Yazılı yasın yavaş yavaş gidiyor.

 

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, iki gün önce Ordu’da bir toplantıda, ‘kendinizi 2019’da başlamak üzere dijital yayıncılığa hazırlayın’ dedi.

Sayın genel müdürün haklı yanları vara ama Anadolu basını bu şartlarda bu sürece nasıl ayak uyduracak? Şuan bu toplantı ile ilgili de bir rapor hazırlıyoruz, bunu da sizlerle paylaşıp, bu konuyu tartışmaya açacağız. BU olayın sonunda neler olabileceği konusunda takibimizi sürdüreceğiz.

Biz şuanda 20. kuruluş yılındayız. Federasyonumuz 20 yıl önce, 28 cemiyet tarafından kurulup, daha sonra yurtiçi ve yurtdışında teşkilatlanarak Türkiye’nin en geriş kapsamlı federasyonlarından biri olmuştur. Yönetim kurulu olarak bu konunun mutlaka bir resepsiyon verilerek kutlanmasını düşündük. Bu konuyla ilgili fikirleriniz var ise buna da açığız. Şuanda bir dergi çalışması başlattık. Meclis açıldıktan sonra Ankara’da güzel bir organizasyon yapacağız. Bizlere maddi manevi destekleri olan kurum ve kuruluşlara da plaket vererek teşekkürlerinizi ileteceğiz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER